Green Card Başvurusu yapmak için tıklayın...
Green Card Başvurusu yapmak için tıklayın...  BAŞVURU
Green Card Başvuru Takibi için tıklayın...  BAŞVURU TAKİBİ
 Green Card hakkında bilgi almak için tıklayın...  Green Card Nedir?
 Green Card çekilişe nasıl katılabilirsiniz?  Nasıl Katılabilirim?
 2019 yılı(DV2021) Green Card çekilişi başvuruları başladı  Başvuru Tarihleri
 Önemli Gelişme: Green Card başvurularında pasaport bilgisi istenecek mi?  Pasaport Bilgisi Zorunluluğu
 GreenCard724.com olarak Green Card Başvurusun için Sunduğumuz Hizmetler  Sunduğumuz Hizmetler
 Green Card fotoğraf standartları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Fotoğraf Standartları
 Green Card hakkında Sıkça Sorulan Soruların cevaplarını öğrenmek çin tıklayın...  Soru - Cevap
 Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika Hakkında
 Amerika Birleşik Devletleri'nde iş ve çalışma olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika'da Çalışma
 Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika'da Eğitim
 Green Card çekilişi kazananlarını görmek için tıklayın...  Çekilişte Kazananlar
 Green Card Çekilişinde kazanıp kazanamadığınızı öğrenmek için tıklayın...  Çekiliş Sonucunu Öğrenme
 Eğer Teyit Numaranıza(Confirmation Number) ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız tıklayın...  Teyit Numarasını Öğrenme
 Önceki yıllarda Green Card kazananların ABD'deki yaşamları için tıklayın...  Kazananlar Amerika'da
 Green Card için önceki senelerde yapılmış çekilişler hakkında bilgi almak için tıklayın...  Önceki Çekilişler
 Green Card çekilişini kazananlara başvurularını hızlı, eksiksiz ve başarıyla gerçekleştirmelerini sağlamak için verdiğimiz danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için tıklayın...  Kazananlara Danışmanlık
 Green Card kazananlara ABD'ye hazır olmaları için vereceğimiz Kültürel Oryantasyon Eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın...  Kültürel Oryantasyon

Müşteri Hizmetleri sayfasına ulaşmak için tıklayın...


YouTube kanalımıza abone oldunuz mu? - GreenCard724.com



Amerika Birleşik Devletleri hakkında


amerika hakkındaABD Kuzeyde Kanada, güneyde Meksika ve Meksika Körfezi, doğuda Atlantik Okyanusu ve batıda Pasifik Okyanusu'yla sınırlanmıştır.

Doğudan batıya New York'tan San Francisco'ya uzaklık 4.800 kilometredir. Texas'ın en güney ucundaki Brownsville şehrinden 49. Paralel'e kadar (ABD ve Kanada arasındaki sınır) uzaklık 2.560 kilometredir.

Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşur ve en Doğusu ile en Batısı arasında 4 saatlik zaman farkı bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri içinde dört zaman dilimi vardır: Doğu Zamanı (Michigan, Indiana, Georgia ve Florida'yı da kapsayan doğu sahili); Orta Zamanı (K. Dakota ve Texas'a kadar); Dağ Zamanı (Montana'nın güneyi); Pasifik Zamanı (Pasifik sahili: Washington, Oregon, California ve Nevada).

Kırmızı Urbalılara(İngilizlere) karşı verdiği bağımsızlık savaşını kazanan Amerika Birleşik Devletleri, 1776 yılında Birleşik Krallıktan ayrılarak bağımsızlığını ilan etmiştir.

1789 yılında ilk anayasasını kabul ederek Modern Demokrasinin kurucusu olmuştur. Devletin ilk dönemlerinde, köleliğin kaldırılması konusundaki tartışmalar bu öneriye karşı çıkan güneydeki 11 eyaletin birlikten çekilmesi ve bunun üzerine yaklaşık 5 yıl süren bir iç savaş (Kuzey Güney Savaşı) yaşanmasıyla sonuçlandı.

ABD dünyanın en büyük ekonomisidir sürekli büyümeye devam etmektedir. Dünya nüfusunun %5'ine (331 milyon) sahip olmakla beraber dünya ekonomisinin %25'ini (23 trilyon dolar)gerçekleştirmektedir.


2005 yılından bu yana bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.  Yeni yaşımıza özel green card başvuru fırsatını kaçırmayın.

Ülkede üretilenlerin büyük bölümü yine ülke içinde tüketilmektedir. 2023 verilerine göre: ABD'lilerin ev Sahiplik Oranı %66, ülkedeki otomobil Sayısı 239 milyondur.

Farklı etnik grup ve ırkların getirdiği çeşitlilik, Amerikanlılık çekirdeğini yaratan bir unsurdur ve ülkenin pek çok unsuru aynı potada eritmesinin simgesi olarak öne çıkarılmaktadır.

Green Card çekilişinin amacıda bu bu çeşitliliğe katkı yapmasıdır. Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk yerleşimcileri daha çok İngiltere ve İrlanda kökenliydi. İkinci aşamada istemleri dışında kıtaya götürülen Afrikalı köleler oluşturdu.

Üçüncü aşamada bu nüfusa milyonlarca Avrupalı(Alman, Polonyalı, Yunan, Çek ve Rus vb) katıldı. Bugün ise özgürlük ve daha fazla refah beklentisiyle bölgeye göç edenlerin çoğunluğu Asyalılar ve Latin Amerikalılar oluşturmaktadır.

Şu an ABD'de 400 bin civarında Türk yaşamaktadır. Her yıl ortalama 20 bin civarında Türk gerek üniversite gerekse lisan eğitimi için ABD'ye gitmektedir.

ABD'de nereye giderseniz gidin Türklerle karşılaşırsınız. Özellikle; New York, California, New Jersey, Florida, İndianapolis ve Arizona Türk nüfüsün yoğunlaştığı bölgelerdir.

ABD 50 eyaletten oluşan federal bir cumhuriyettir. Eyaletlerin her biri bir dereceye kadar kendi kendini yönetme hakkına sahiptir.

Federal yönetim savunmadan, dış işlerinden, yüksek yargıdan, iç güvenlikten sorumludur. ABD Yönetimi üç kuvvetten oluşmaktadır.

Bu kuvvetler başkanın önderliğindeki Yürütme, Yasama (Temsilciler Meclisi ve Senato'dan oluşan Kongre) ve ABD Yüksek Mahkemesi'nin başkanlığındaki Yargı'dır.

Başkan hem Yürütme'nin başıdır hem de Devlet Başkanı'dır. Başkan seçilecek kişi en az 35 yaşında, doğuştan Amerikan vatandaşı olmalı ve ABD'de en az 14 yıldır ikamet ediyor olmalıdır.

Amerikan siyasi sistemi hem federal hem de eyalet seviyesinde iki parti sistemlidir. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler dünyadaki en eski partilerdendir.

Yasama, Temsilciler Meclisi ve Senato'dan oluşur. Temsilciler Meclisi iki yılda bir yapılan genel seçimlerle seçilen 435 temsilciden veya kongre üyesinden oluşur. Her eyaletten seçilecek kişi sayısı eyaletin nüfusuna göre belirlenir.

2005 yılından bu yana bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz. Yeni yaşımıza özel Green Card başvuru fırsatını kaçırmayın. Umarız kazananlardan biri de siz olursunuz.

Kısa Kısa ABD


    Başkent: Washington DC

    50 Eyaletten oluşur

    Para birimi: ABD Doları, 1 dolar=100 sent

    En yaygın diller: İngilizce, İspanyolca

    Yüzölçümü : 9.529.063 kilometrekare Rusya ve Kanada'dan sonra en büyük üçüncü ülke.

    Nüfus: 331 milyon (ABD Nüfus Bürosu, 2023) Çin ve Hindistan'dan sonra en kalabalık ülke tarihin her döneminde yüksek olan göç alma oranı devam etmektedir ve ABD nüfusunun %10'u başka bir ülkede doğmuştur.

    Ortalama İnsan Ömürü: Genel 77 yıl, erkeklerde 74 yıl, kadınlarda 80 yıl (BM)

    Etnik Dağılım: Beyaz ırk %78, Afrika kökenli Amerikalı %10, Latin kökenliler %8, Diğerleri %4

    Yıllık Büyüme Hızı : %1.02

    Kişi Başına Düşen Yıllık Gelir : 68.309 $ (Dünya Bankası, 2023)

    Enflasyon Oranı : %2.6

    Ev Sahiplik Oranı: %66 (2023 verilerine göre)

    Otomobil Sayısı: 239 milyon

    Eğitim : Eğitim tüm ülkede 16 yaşına kadar zorunludur ve ücretsizdir. İki yıllık mesleki eğitimler sunan kolejler, 4 yıllık üniversiteler ve akademiler vardır.

    Okuma/Yazma oranı: %99

Green Card başvurularında %50 başvuru indirimi başladı. Green Card kazanma şansını yakalamak için HEMEN BAŞVUR.


Green Card başvurunuzu hemen yapın,
%50 başvuru indiriminden yararlanın.



© 2005-2024

GreenCard724.com
YesilKart724.com
GreenCard.la