Green Card Başvurusu yapmak için tıklayın...
Green Card Başvurusu yapmak için tıklayın...  BAŞVURU
Green Card Başvuru Takibi için tıklayın...  BAŞVURU TAKİBİ
 Green Card hakkında bilgi almak için tıklayın...  Green Card Nedir?
 Green Card çekilişe nasıl katılabilirsiniz?  Nasıl Katılabilirim?
 2019 yılı(DV2021) Green Card çekilişi başvuruları başladı  Başvuru Tarihleri
 Önemli Gelişme: Green Card başvurularında pasaport bilgisi istenecek mi?  Pasaport Bilgisi Zorunluluğu
 GreenCard724.com olarak Green Card Başvurusun için Sunduğumuz Hizmetler  Sunduğumuz Hizmetler
 Green Card fotoğraf standartları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Fotoğraf Standartları
 Green Card hakkında Sıkça Sorulan Soruların cevaplarını öğrenmek çin tıklayın...  Soru - Cevap
 Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika Hakkında
 Amerika Birleşik Devletleri'nde iş ve çalışma olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika'da Çalışma
 Amerika Birleşik Devletleri'nde eğitim olanakları hakkında bilgi almak için tıklayın...  Amerika'da Eğitim
 Green Card çekilişi kazananlarını görmek için tıklayın...  Çekilişte Kazananlar
 Green Card Çekilişinde kazanıp kazanamadığınızı öğrenmek için tıklayın...  Çekiliş Sonucunu Öğrenme
 Eğer Teyit Numaranıza(Confirmation Number) ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız tıklayın...  Teyit Numarasını Öğrenme
 Önceki yıllarda Green Card kazananların ABD'deki yaşamları için tıklayın...  Kazananlar Amerika'da
 Green Card için önceki senelerde yapılmış çekilişler hakkında bilgi almak için tıklayın...  Önceki Çekilişler
 Green Card çekilişini kazananlara başvurularını hızlı, eksiksiz ve başarıyla gerçekleştirmelerini sağlamak için verdiğimiz danışmanlık hizmeti hakkında bilgi almak için tıklayın...  Kazananlara Danışmanlık
 Green Card kazananlara ABD'ye hazır olmaları için vereceğimiz Kültürel Oryantasyon Eğitimi hakkında bilgi almak için tıklayın...  Kültürel Oryantasyon

Müşteri Hizmetleri sayfasına ulaşmak için tıklayın...
YouTube kanalımıza abone oldunuz mu? - GreenCard724.comÇekilişi kazanıp kazanamadığımı nasıl öğrenirim?


Green Card çekilişini kazanıp kazanamadığınızı öğrenmek için öncelikle ABD Göçmenlik Bürosu(Kentucky Consular Center(KCC)) web sitesi Green Card Çekiliş Sonuçları kontrol sayfasına girin.

Green Card çekilişi sonuçları 5 Mayıs 2020 Salı günü 20:00 da açıklanıyor.

Bu sayfaya girdiğinizde aşağıdaki Welcome(Hoşgeldiniz) sayfasını göreceksiniz. Kazanıp kazanamadığınızı kontrol için Continue (Devam) linkine tıklayın.

ABD Göçmenlik Daire Green Card Çekilişi Kazanıp Kazamanadığını Öğrenme sayfası

Çekiliş Katılımcısı Bilgi Girme Sayfası

Aşağıda ekran görüntüsünü verdiğimiz karşınıza gelecek sayfada durumunuzu kontrol edebilmeniz için Resmi Green Card Çekilişi başvurunuz gerçekleştiğinde size verilen Confirmation number’ı(Teyit Numarasını), soyadınızı ve doğum yılınızı gireceksiniz.

Green Card Çekilişi Katılımcısı Bilgi Girme Sayfası

Çekiliş sonucunuzu öğrenmek için aşağıdaki işlemleri sırayla gerçekleştirin:

    Confirmation Number (Teyit Numarası) : 16 haneli Teyit Numaranızı giriniz.

Teyit Numarası(Confirmation Number) sitemizden gerçekleştirmiş tüm başvuru sahiplerine verilmektedir.

Bazı aracı kurumlar bu teyit numarasını sizinle paylaşmayabilir ve bunu size bir ücret karşılığında satmaya kalkabilir. Dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.

Sitemizden başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz, BAŞVURU TAKİBİ sayfamızdan Teyit Numaranızı(Confirmation Number) öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda Teyit numaranız size geçtiğimiz Ekim-Kasım aylarında e-postanıza gönderilmişti. Teyit numaranıza E-postalarınızdan da ulaşabilirsiniz.

ABD Göçmenlik Dairesi(Kentucky Consular Center) kazananları bu yıl da geçen yıl olduğu gibi ABD Hükümeti'nin Kağıt Kullanımını Azaltma(Paper Reduction) politikası gereği mektup göndererek bilgilendirmeyecektir.

Eğer başvurunuzu başka bir özel şirket ya da kişi aracılığıyla yaptıysanız ve başvurunuz yapıldığında size Teyit Numaranız(Confirmation Number) verilmediyse hemen aracı kurumunuzdan Teyit Numaranızı isteyiniz ve bunun için kesinlikle bir ücret ödemeyiniz.

Teyit Numaranız toplamda 16 karakterden oluşur ve örneğin 5 Kasım 2019'dan önce DV2021 çekilişine katılanların teyit numaraları 2021, 6 Kasım 2018'den önce DV2020 çekilişine katılanların teyit numaraları 2020 ile başlar. Örnek teyit numaraları "202118FDP3D1I586" veya "20203SRPTP3D1I58" şeklindedir.

Eğer başvuru yaptığınız aracı kurum size teyit numaranızı(teyit mesajı onay kodunuzu) vermiyorsa bir daha o kurumdan başvuru yapmamanızı tavsiye ediyoruz, çünkü teyit numaranız(Confirmation number) olmadan hiçbir zaman başvurunuzun yapıldığından emin olamazsınız ve kazanıp kazanamadığınızı öğrenemezsiniz!

    Not : Eğer teyit numaranıza ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız. Ekrandaki Forgot Confirmation Number(Teyit Numaramı Unuttum) linkine tıklayın.

Karşınıza gelecek sayfada bazı kişisel soruları yanıtlayarak Confirmation number’ınıza(Teyit numaranıza) ulaşabilirsiniz. Bu sayfa aynı zamanda elinizdeki Confirmatin number’in gerçek olduğunu denetlemek açısından da kullanılabilir.

Bazen teyit numaranıza ulaşmanız mümkün olmayabilir. Bu durumda ya Resmi Green Card başvurunuz gerçekleşmemiş ya da bir aracı kurumdan başvuru yaptıysanız aracı firma kişisel bilgilerinizi girerken e-posta adresi yerine kendi e-posta adresini girmiş olabilir.

Eğer Teyit Numaranıza(Confirmation Number) ulaşamıyorsanız, kaybettiyseniz ya da Green Card Resmi başvurunuzun kesin olarak gerçekleştiğinden emin olmak istiyorsanız tıklayın...

    Last/Family Name (Soyadı): Soyadınızı büyük harflerle Türkçe karakterler olmadan girin. Örneğin soyadı”Süleymanoğlu” olan bir kişi bu alana “SULEYMANOGLU” yazmalıdır.

    Year of Birth (Doğum Yılı): 4 rakamlı doğum yılınızı giriniz (Örneğin 1979). Doğum tarihinizdeki ay ve gün kısımlarını yazmayın SADECE YIL kısmı yeterlidir.

    Authentication (Yetkilendirme): Formu dolduranın bir insan olduğunu anlamak için koyulan bu alana resimde görülen karakterleri sırasıyla yazınız. Bazen bu karakterleri okumak çok zor olabilir. Aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:

    Ses ikonuna tıklayın ve ingilizce olarak söylenen karakterleri yazın.

    Yenileme ikonuna tıklayın ekrana okunması daha kolay olan karakterler gelene kadar. Sonra bu alana karakterleri yazın.

    Ve en son Submit(Gönder)'e tıklayın.

Green Card başvurularında %50 başvuru indirimi başladı. Green card kazanma şansını yakalamak için HEMEN BAŞVUR.


Green Card başvurunuzu hemen yapın,
%50 başvuru indiriminden yararlanın.


 

 Çekiliş sonucunuz karşınızda


Çekiliş Katılımcısı Bilgi Sayfasındaki formu doğru bir şekilde hatasız doldurup Submit(Gönder)'e tıkladıktan sonra Çekiliş sonucunuz karşınıza gelir. Bu ekranda kazanıp kazanamama durumunuza göre farklı mesajlar görüntülenir.

Eğer karşınıza isminizin ve adresinizin olduğu "Diversity Visa Lottery Form was selected for further processing" ile başlayan bir mektup gelirse.

Tebrikler! Green Card Çekilişi’ni kazandınız. Bundan sonraki süreçte yapmanız gerekenler hakkında bilgi almak için hemen bizimle irtibata geçiniz ve aşağıdaki sayfalarımızı inceleyiniz.

Çekilişi Kazananlara Danışmanlık Hizmetlerimiz

Çekilişi Kazananlara Kültürel Oryantasyon Eğitimi

Eğer çekilişi kazanamadıysanız karşınıza aşağıdaki ekran gelir. Bu ekran ne yazikki Çeşitlilik Vizesi Programı (Green Card) için bundan sonraki süreç için bu yıl seçilemediğinizi belirtiyor.

Green Card Çekilişi Sonuç Sayfası

Üzülmeyin bundan sonraki yılda yeni bir Green Card Çekilişi yapılacak siz de kazananlardan biri olabilirsiniz.

Sitemizden başvuru yapmamış olsanız bile bu sene için sitemizi tercih edebilirsiniz. Daha Şanslı Green Card başvurusuyla önümüzdeki dönemin Green Card kazananlarından biri olmak istiyorsanız hemen başvurunuzu yapın...

Eğer geçtiğimiz yıllarda sitemizden başvurunuzu gerçekleştirdiyseniz, BAŞVURU TAKİBİ sayfamızdan giriş yaparak gelecek dönem için size özel fiyatlarla başvurunuzu hemen yenileyebilirsiniz.

Green Card başvurularında %50 başvuru indirimi başladı. Green card kazanma şansını yakalamak için HEMEN BAŞVUR.


Green Card başvurunuzu hemen yapın,
%50 başvuru indiriminden yararlanın.


 

"GreenCard724.com olarak sosyal sorumluluk gereği, 
Green Card Çekilişi katılımcılarının doğru bilgiye ulaşabilmeleri,
bir mağduriyete uğramadan sağlıklı ve güvenilir bir şekilde
Green Card başvurularını gerçekleştirebilmeleri için,
hem sitemizde hem de basında
bilgimizi ve tecrübemizi sürekli paylaşmaktayız."
 

Geçtiğimiz günlerde müşteri hizmetleri yöneticimiz Ozan Şirin, CNN Türk Ana Haber'deydi.

Sizin, ailenizin, yakınlarınızın ve arkadaşlarınızın Green Card sahtekarlığı kurbanı olmadan, başvurularınızı güvenli bir şekilde yapmanız için haberimizi izlemenizi ve çevrenizdeki herkesle paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.

CNN TÜRK Ana Haber'deydik.

Müşteri Hizmetleri Yöneticimiz Ozan Şirin, CNN TÜRK Ana Haber'deydi. Aileniz, yakınlarınız ve arkadaşlarınızın da Green Card sahtekarlığı kurbanı olmadan, başvurularını güvenilir bir şekilde yapmaları için haberimizi lütfen herkesle paylaşın. Bize güvendiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. GreenCard724.com Green Card Çekilişi katılımcılarının doğru bilgiye ulaşabilmeleri, bir mağduriyete uğramadan sağlıklı ve güvenilir bir şekilde Green Card başvurularını gerçekleştirebilmeleri için, bilgimizi ve tecrübemizi sürekli paylaşmaya devam edeceğiz. #GreenCard #cnnturk #dikkat #amerika724 #anahaber

Posted by Amerika'da 7/24 Yaşam, Eğitim, Çalışma Göçmenlik ve Green Card on Tuesday, September 26, 2017

Basında hakkımızda yayınlanmış haberlerden bazıları

Basında sitemizle ilgili yayınlanmış diğer haberleri görselleriyle görmek için tıklayın...


ABD GREEN CARD BAŞVURUSU BAŞLATMAK İÇİN TIKLAYIN...


© 2005-2020
GreenCard724.com
YesilKart724.com
GreenCard.la